logo Go to Home Page

Fenntarthatósági kötelezettségeink

Az Air Productsnál a fenntarthatóság a stratégiánk, amely üzletünk és növekedésünk középpontjában áll. Fenntarthatósági kötelezettségvállalásaink gyakorlatban demonstrálják fenntarthatósági stratégiánkat, és összhangban vannak azon átfogó vállalati célunkkal, hogy a világ legbiztonságosabb, legváltozatosabb és legjövedelmezőbb ipari gázipari vállalata legyünk, kiváló szolgáltatást nyújtva ügyfeleinknek. További részletekért tekintse meg 2024-es Fenntarthatósági Jelentésünket.
Fenntarthatósági jelentés 2024

Nettó nulla

A társadalomnak a nettó zéró elérése felé tett előrehaladásával lépést tartva új célt tűztünk ki: 2050-re nettó nulla kibocsátást kívánunk elérni működésünkből.*.

Agresszív beruházási és végrehajtási ütemtervünk biztosítja, hogy az Air Products üzletága által generált jövőbeli éghajlati előnyök az energetikai átmenet döntő pillanatában lépjenek működésbe - és kellő erővel ahhoz, hogy az elkövetkező évtizedekben az alacsony és nulla szén-dioxid-kibocsátású hidrogén tiszta alternatív energiaforrásként segítse az előrehaladást.

E cél eléréséhez erős politikai és szabályozási támogatásra is szükség lesz, amely elősegíti a kulcsfontosságú technológiák bevezetését, hogy a nettó nulla jövő támogatásához szükséges ütemben és léptékben megvalósulhasson.

„Harmadával csökkentés 2030-ra” szén-dioxid-intenzitási célok

Az Air Products "Harmadára csökkentés 2030-ra" szénintenzitás céljai a CO₂e-kibocsátásunk csökkentése a világ felé szállított energia mennyiségéhez viszonyítva. 


Az Air Products elkötelezett amellett, hogy 2030-ig 1/3-ával csökkentse Scope 1 és 2, valamint Scope 3 CO₂e szénintenzitását. 
2023-ban frissítettük a 2015 és 2023 közötti időszakra vonatkozó "Harmadára csökkentés 2030-ra" szénintenzitás célkitűzéseink alapértékét az 1. és 2., valamint a 3. hatókörű üvegházhatású gázok kibocsátására vonatkozóan, miközben megtartottuk ugyanazt a 2030-as célt. Más szavakkal, elkötelezettek vagyunk amellett, hogy 2030-ra 33%-kal csökkentsük a szénintenzitást egy frissebb kiindulási értékhez képest, ezzel ambiciózusabbá téve céljainkat.

Megújuló villamos energia cél

Az Air Products 2030-ra megnégyszerezi a termékeink előállításához felhasznált megújuló villamos energia mennyiségét a 2023-as alapértékhez képest.


Ez a kötelezettségvállalás meghaladja a világ vezetőinek a COP28-on tett ígéretét, miszerint 2030-ra háromszorosára növeli a megújuló energiaforrásokat, és magában foglalja az Air Products által vásárolt vagy termelt hasznosított megújuló villamos energia 15-szörös növekedését.
Ez a megújuló energia növekedés London jelenlegi éves villamosenergia-fogyasztásának körülbelül egynegyedének felel meg.

Vízgazdálkodási cél

Az Air Products vízgazdálkodási terveket fog kidolgozni és végrehajtani létesítményeinken olyan vízhiányos területeken, amelyek jelentős mennyiségű vizet vonnak ki.


2026-ra dolgozzák ki a terveket, és 2030-ra hajtják végre a kiemelt létesítményeink számára világszerte.

A tudományalapú célkitűzésekre irányuló kezdeményezéssel (SBTi) való együttműködés

A nettó nullára vonatkozó kötelezettségvállalásunkkal összhangban együttműködünk a Science Based Targets Initiative (Tudományalapú Célkitűzések Kezdeményezés) nevű kezdeményezéssel, amely vezető szerepet játszik a magánszektor mozgósításában az éghajlatváltozás elleni küzdelem terén.

Az SBTi jelenleg nem rendelkezik a vegyipari ágazatra vonatkozó módszertannal - és elismeri, hogy a vegyiparnak kihívásokkal kell szembenéznie a szén-dioxid-mentesítés felé vezető úton, amit részben az ágazat által előállított termékek széles skálája és a szénhidrogének alapanyagként való felhasználása okoz.

Örömmel csatlakozunk több más vezető vegyipari vállalathoz az SBTi szakértői tanácsadó csoportban azzal, hogy erőforrásokat biztosítunk a vegyipari ágazat módszertanát kialakító ágazati keret kidolgozásának támogatásáho.

Ez lehetővé teszi számunkra, hogy érdemben hozzájáruljunk az iparág kihívásairól, igényeiről és lehetőségeiről folyó vitákhoz, miközben segítünk meghatározni a kibocsátáscsökkentés legjobb gyakorlatát az éghajlati tudományokkal összhangban.

Az SBTi úgy véli továbbá - és ezzel mi is egyetértünk -, hogy mielőtt a vállalatok elköteleznék magukat egy tudományosan megalapozott célérték mellett, tervekkel kell rendelkezniük arra vonatkozóan, hogy miként érhetik el ezt a célértéket. Az ágazati iránymutatás megléte támogatná az átlátható, mérhető és reális átállási tervek kidolgozását.

Az SBTi-vel folytatott e folyamatban lévő megbeszélésekben való részvétel és az ágazati iránymutatás egyértelmű módszertanának meghatározása alapvető előfeltétele a tudományos alapú célérték melletti potenciális kötelezettségvállalásnak.

Diversity in Professional and Managerial Roles | Women (Global)-Baseline 25%, Goal 28% by 2025 2025 | Minority (US)-Baseline 17%, Goal 30% by 2025
*Az Air Products elérte eredeti, 2020 októberében kitűzött 20%-os célját a kisebbségek képviseletében az Egyesült Államokban a szakmai és vezetői szerepekben, 2021 novemberében pedig új célt tűzött ki, hogy 2025-re 30%-os képviseletet kapjon ezekben a szerepekben.

A globális női és amerikai kisebbségi képviseletre vonatkozó célok

2020 októberében az Air Products célul tűzte ki, hogy a 2025-ös pénzügyi évre globálisan legalább 28%-os női képviseletet érjen el a szakmai és vezetői pozíciókban, és legalább 20%-os kisebbségi képviseletet ugyanebben a populációban az Egyesült Államokban. Ezek a célok a 25%-os és 17%-os képviselethez képest (2020-as alapszint) történő növekedést tükröznek.

Miután 2021-ben elértük az amerikai kisebbségi képviseletre vonatkozó célkitűzésünket, az Air Products új, ambiciózus célt tűzött ki, hogy 2025-re elérjük a 30 százalékos amerikai kisebbségi képviseletet a megcélzott pozíciókban.

2023-ra az Air Products elérte a 26%-os női képviseletet a globális szakmai és vezetői pozíciókban, és a 25%-os kisebbségi képviseletet az amerikai szakmai és vezetői pozíciókban.

Fenntarthatósági jelentés

Tudjon meg többet a fenntarthatósági előrehaladásunkról és teljesítményünkről.

Fenntarthatósági jelentés 2024
*Az Air Products az üvegházhatású gázok (ÜHG) kibocsátásának az üvegházhatású gázokról szóló jegyzőkönyvvel összhangban készített éves leltár segítségével követi nyomon a nettó nulla kibocsátási céljával kapcsolatos előrehaladást: A Corporate Accounting and Reporting Standard (Revised Edition) alapján készült. Harmadik féltől korlátozott bizonyosságot kapunk az 1., 2. és 3. kategóriába tartozó (üzemanyaggal és energiával kapcsolatos tevékenységek) üvegházhatásúgáz-kibocsátásainkról, és eredményeinket az éves fenntarthatósági jelentésünkben tesszük közzé.